CZYM SĄ FILMOWE PROJEKTY SZKOLNE?

Filmowe projekty szkolne składają się z blisko 50-ciu mikroblogów nauczycielek, nauczycieli i animatorek z całej Polski, zajmujących się edukacją filmową i medialną dzieci i młodzieży. Autorzy opisują realizowane przez siebie projekty – od pomysłu, poprzez poszczególne etapy ich realizacji (wraz z napotkanymi po drodze problemami i zaskoczeniami), aż do ich podsumowań oraz rad dla wszystkich zajmujących się edukowaniem na temat filmu i mediów.

Strona jest unikalnym zbiorem pomysłów na zajęcia filmowo-medialne: inspiracji,  scenariuszy, drogowskazów i rad. Znajdują się na niej projekty kółek i warsztatów filmowych, zajęć skupionych wokół realizacji filmu, w tym różnorodnych etiud o szkole. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od przedszkolnego, aż po szkołę ponadgimnazjalną, grup od kilku do kilkudziesięciu osób. Dotyczą zarówno zajęć pozalekcyjnych, jak i włączających film w obręb lekcji, realizowanych w szkolne oraz różnorodnych instytucjach kultury i placówkach.

Filmowe Projekty Szkolne są efektem 3-letniej pracy uczestniczek i uczestników Akademii Nowe Horyzonty – zaawansowanego kursu praktyki filmowej dla nauczycieli i edukatorów, organizowanego przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Współorganizatorem projektu jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i i Szkoleń.

 

nhef-podstawowy-bialy-pl.jpg            WCIES.jpg